Obniż rachunki za prąd do 0zł*

* - przy dobrze dobranej instalacji fotowoltaicznej zapłać tylko opłate za licznik


Instalacje fotowoltaiczne:
Sprzedajemy - Montujemy - Monitorujemy

Fotowoltaika – dofinansowanie Rybnik

fotowoltaika dofinansowanie rybnikDofinansowanie i dotacje z programów rządowych oraz środków lokalnych zwiększają opłacalność inwestycji w fotowoltaikę, jednocześnie przyczyniając się do rosnącej popularności OZE wśród inwestorów prywatnych oraz rolników.

Marka Prądotwórcy oferuje profesjonalne wsparcie w przygotowaniu dokumentacji niezbędnej do ubiegania się o dofinansowanie do fotowoltaiki oraz dotacje do OZE. Nasze usługi kierujemy do Klientów z terenu miasta Rybnik i okolicy, jak również z całego województwa śląskiego. Województwo śląskie w ostatnim czasie odnotowało znaczący wzrost liczby mikroinstalacji fotowoltaicznych. Część z nich mieliśmy przyjemność projektować i wykonywać, jednocześnie pomagając inwestorom w pozyskaniu środków finansowych na refinansowanie gotowej instalacji.

Program „Mój Prąd” – dofinansowanie fotowoltaiki dla domu

W lipcu 2021 roku ruszył kolejny nabór wniosków do programu „Mój Prąd”, w ramach którego dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych mogą uzyskać osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby. Warunkiem niezbędnym, aby uzyskać dotacje jest zawarcie umowy kompleksowej z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej, która reguluje kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji. W praktyce oznacza to, że fotowoltaika – aby dofinansowanie inwestycji było możliwe – musi zostać wykonana w trybie on-grid z podłączeniem do sieci energetycznej.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc się ubiegać o dotacje?

Planując wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznej na potrzeb gospodarstwa domowego należy pamiętać, ze dofinasowanie z programu „Mój Prąd” nie należy się każdej osobie fizycznej. Do warunków, jakie należy spełnić zaliczamy:

Co ważne, aby wnioskować o dotację instalacja musi być instalacją nową. Rozbudowa już istniejącej instalacji fotowoltaicznej nie jest dotowana.

Dotacja dla rolnika

Dotacja dla rolnika przyjmuje postać ulgi inwestycyjnej. Ulga inwestycyjna może wynosić nawet 25% kosztów poniesionych na inwestycję – zakup komponentów i montaż instalacji. Otrzymana kwota jest odliczana od podatku rolnego, a odpisów można dokonywać przez 15 kolejnych lat.

>

Kontakt:

Infolinia - 692 422 104
Email - biuro@pradotworcy.pl

Adres:

ul. Gliwicka 109
44-207 Rybnik